• Ehitusinfo
  • Meist
  • Blogi
  • Kontakt

Ehitusinfo

Harmoonilised

kodud

Harmooniline Kodu on võtnud oma südameasjaks muuta kliendi unistuste kodu ehitamine talle muretuks teekonnaks. Seepärast pakume tüüpmajade projektidele oma klientidele kinnisvara korraldamise täisteenust – ehk „võtmed-kätte“ -lahendusi. Võtame vajadusel kogu ehitusega seotud okkad ja vaeva enda kanda, aitame – tervikpilti kaotamata – kliendil kinnisvara ehitamisel üles kerkivate probleemide rägastikus orienteeruda.

Nõnda ihkame töötada kliendi teejuhi ja nõuandjana ja toimida samas tema isikliku käepikendusena. Meie kodud valmivad arhitektide, inseneride ja ehituseksepertide koostööna.

Pakume kodu ehitust koos kõikide vajaminevate lisatöödega ja asjaajamist alates ehitusloast kuni kasutusloani - ehk organiseerime kogu projekti alustades projekteerimisest kuni sinu sissekolimiseni.Kodu ehitusprojekti juhtimine võib kujuneda väga keeruliseks, ajakulukaks ja riskiderohkeks protsessiks kui selle eest vastutab ilma varasemate kogemusteta inimene. Leiame, et oma unistuste kodu rajamine ei peaks kindlasti olema stressirohke, aeganõudev ega riskantne protsess. Vähemalt mitte sulle.

Kuna omame aastatepikkuseid kogemusi ehitusprojektide juhtimisel ja korraldamisel, siis võtame meeleldi kogu “stressirohkema” osa ja vastutuse enda kanda, et sina saaksid tegeleda sellega, millega soovid, ilma et peaksid muretsema kas ehitusprojekt saab heakskiidu, kas ehitusfirma teeb tegelikult kvaliteetset tööd või mis materjalid tegelikult korraliku talve ajal maja soojas hoiavad.

Lihtsuses peitub võlu

Kogu protsess on sinu jaoks äärmiselt lihtne - valid välja sobiliku kodu meie elementmajade hulgast (või loome sinuga koos täiesti uue majaprojekti vastavalt sinu visioonile / soovidele) ja võtame asjaajamise ja ehituse korraldamise enda peale (ehitusloa saamine, kõikide vajalike aktide koostamine ning kasutusloa saamine ehituse lõppedes).

Kogu üldehituse ja eriosad teostab meie pikaajalise koostööna välja kujunenud partner, kelle töö kvaliteedis ja ka järelteeninduses saame kindlad olla. Meiega on ehitus kiire ja kvaliteetne, majade konstruktsioonid valmivad tehases ja maja karbi püstitus toimub kraanaga järgides kindlat inseneri poolt välja töötatud projekti.

Majade valikus on kolm ajatu joonega modernset siseviimistluspaketti - Standard, Premium 1 ja Premium 2 paketti, mis lähtuvad kvaliteedist ja uusimatest disaini trendidest, sinul jääb vaid valida välja pakett ning me hoolitseme kõige ülejäänud eest.

Peamine väärtus tellides kodu koos võtmed kätte teenusega meie kaudu on julge teadmine, et sa ei pea ise pidevalt ehitusobjektil viibima vaid saad südamerahu ja vabaduse oma aja üle. Ehitustöödele pakume 2 aastast garantiid, mis tähedab, et kahe aasta möödudes tuleme maja üle vaatama ja vajadusel teostame garantiitööd. Seadmetele on tootja poolne garantii ja pakume ka järelteenindust hoolduste ja rikete korral.

Benpan Nordic betoonelementmaja tehnoloogia

Harmooniline Kodu kasutab Benpan Nordic betoonelementmaja tehnoloogiat, võimaldab maja konstruktsiooni täies mahus valmis toota tehases. Iga seinajupp mõõdetakse millimeetrilise täpsusega, et hilisem kokkupanek oleks otsekui legomäng.

Tehasest saabuvad juba valmis elemendid, mis vundamendile paigaldatakse ja vajadusel viimistletakse – jättes fassaadiks eheda betooni, krohvitud pinna, puitfassaadi või midagi muud. See tähendab, et uue kodu seinad kerkivad kõigest mõne päevaga.

Betoonelemendid on valmistatud tugevdatud fiiberbetoonist, mille sisse on juba integreeritud soojustuspaneelid, kommunikatsioonid ja torustik. Ühtlasi annab see võimaluse ehitustöid läbi viia igal aastaajal ning garanteerib kõige kõrgema energiaklassi ja madalamad küttekulud.

Kaasaegses maailmas on iga ehitis pikaajaline investeering. Pöörame suurt tähelepanu oma toodangu kvaliteedile ja materjalidele, et neist ehitatud hooned kestaksid võimalikult kaua. Usaldame ja väärtustame betooni kõrgelt hinnatud tugevust ja vastupidavust Betooni annab lõigata erineva kuju ja suurusega, mis tagab piiramatuid projekteerimisvõimalusi. Võrreldes puitkonstruktsiooniga on betoon oluliselt vastupidavam tulekahjustustele, välismürale ja tormituultele.

Kui varem võis öelda, et betoonmaja ehitamine on pigem ajamahukas, kulukas ja mõeldud ainult suurehitistele, siis uudne tehnoloogia tõestab meile vastupidist, andes võimaluse kodu luua mõistliku hinna eest kõigest 100 päevaga.

Tootmine

Kui klient on kodu tüübi välja valinud, lähevad maja elemendid tehases tootmisesse. See tähendab, et kõik projektis olnud osad saavad tehases läbi arvutiprogrammide täpselt mõõdistatud ja teostatud.

Kui Harmooniline Kodu elementmajade seinad on alati betoonist, siis lagede ja katusekonstruktsiooni puhul saame vastava otsuse langetada tulenevalt projektist, kas on parim kasutada betooni, puitu või metalli. Ka puit- ja metallosad valmivad tehases.

Tootmisel arvestatakse kõigi projektis olevate kommunikatsioonidetailidega – elektripistikute ja lülitite asukohad, nutikodu juhtmestik, veetorustik ja muu säärane. See tagab, et hilisem ehitus ja paigaldus sujuks kui legomäng. Lisaks saab tootmise käigus arvestada ka juba siseviimistlusvalikutega – näiteks, kui koduomanik soovib ehedaid betoonseinu puhtal kujul interjööris eksponeerida.

Ehitus

Maja püstitamine algab vundamendi ehitusest, misjärel saabuvad tehasest ülejäänud elemendid, mis omavahel kokku monteeritakse justkui legoklotsid. Seejärel toimub maja viimistlemine – soovi korral nii seest kui väljast.

Iga koduomanik saab valida, millises seisus ta maja üleandmisel soovib – kas musta karbi kujul või valmis sissekolimiseks.

Betoonelemendi eelised:

  • ✔ Harmooniline Kodu kasutab Benpan Nordic tehnoloogiat, mis on suur samm edasi betoonelementide tootmises, kus peamiseks probleemiks on elementide suur kaal ning kõrge hind. Meie elemendid on pea 40% kergemad kui tavapärane betoon. See annab rahalise kokkuhoiu nii tootmises, transpordis kui ka paigaldamise käigus vajamineva kraana võimsuses.
  • ✔ Välisseina paksus algab kõigest 300mm-st. See teeb Benpan-Nordic välisseinad on palju õhemaks, kui tavalisel puitkarkass või kivimajal. See omakorda tähendab +8-14% rohkem netopinda ehitusaluse pinnaga võrreldes. Täpne seina paksus oleneb sellest, millist lõppviimistlust ja seinakattematerjali fassaadil kasutada.
  • ✔ Benpan Nordic tehnoloogia abil on võimalik ehitada parima soojapidavusega passiivmaju. Seina U-väärtus on 0,15 - 0,20.
  • ✔ Benpan betoonelementide eelis seisneb selles, et ventilatsioonitorustikku saab paigaldada vahepaneeli sisse, tagades võimaluse vältida inetuid kipskarbikuid seintel.
  • ✔ Kui vundament on valmis, siis Benpan Nordic betoonelementide paigaldusaeg on 156,1m2 maja puhul kõigest 4-5 päeva.

Kodudel on kiire ehitusaeg (22 nädalat). Kodu on eriline oma suurte klaasseinte ja aegumatu funktsionalistliku arhitektuuri poolest, et loodus ja valgus sinuni alati jõuaks. Kogu maja on läbivalt 2,6m kõrguste lagedega, mis muudab maja avaraks ja valgusküllaseks. Majal on haljastatud ja valgustatud sisehoovid, mis annavad valgust, toovad tuppa loodust ja ühtlasi aitavad maja fassaadi liigendada. Hoovi pool on suur katusega terrass, mis pakub varju nii vihma kui päikse eest.