• Ehitusinfo
  • Meist
  • Blogi
  • Kontakt

Viilkatusega elementmaja

Ökokodu

LAMEKATUS

ENERGIAMÄRGIS B

LAE KÕRGUS 3M

EHITUSAEG 22 NÄDALAT

MAJA PINDALA 156,1M²

MIN. EHITUSALANE PIND 254,2M²

Kirjeldus

Harmooniline Kodu ökokodu on kompaktsem versioon lamekatusega kodust, kuid mis oma olemuselt on siiski eeskujulik tulevikukodu, milles on läbimõeldud ja komplektsed lahendused. Hoone perimeetris olevad jõulised konsoolsed varikatuseosad on siin koomale tõmmatud klassikaliseks puitfassaadiks, mis moodustab väiksema hoonealuse pinna, võimaldades seda paigutada ka kruntidele, millel maksimaalne lubatud hoonealune pind ei ületa 250 m2. Hoone oma üldilmelt säilitab lamekatusega koduga sarnase arhitektuurikeele, kuid on veidi traditsioonilisema üldmuljega. Kokkuvõttes ka eelarvesõbralikum, kuna terrassimahtu ning konsoolseid katuseid on märkimisväärselt vähem. Samuti on kodu kooskõlas loodusseadustega, kasutatud on Feng Shui põhimõtteid maja planeeringul, et luua harmooniline kodu.

Meie majad valmivad tugevatest ja arhitektuurselt omapärastest betoonelementidest. Tegemist on uudse Benpan Nordic tehnoloogiaga, mis võimaldab uskumatult kiiret ehitusaega ja pakub vastupidavat kivimaja lahendust. Betoonelemendid on valmistatud tugevdatud fiiberbetoonist, mille sisse on juba integreeritud soojustuspaneelid, kommunikatsioonid ja torustik. Ühtlasi annab see võimaluse ehitustöid läbi viia igal aastaajal ning garanteerib kõige kõrgema energiaklassi ja madalamad küttekulud.

Funktsionaalselt on hoone pika koridori peale jagatud ruumidega väljavenitatud plaaniga ristkülik. Sissepääs jagab hoone kaheks eristuvaks tsooniks – ühele poole jääb avalikuma funktsiooniga elutuba, kabinet, köök. Teisele poole privaatsem tsoon magamistubade, koduse spa ja märgruumidega. Sissepääsu lahendus on eriliselt rõhutatud, moodustades hoone tänavapoolses fassaadis sügava 3 m laiuse sisseaste, millele sekundeerib hoovipoolsel küljel sama suur sisseaste jaapani aia ja valgusavaga katuses. Elamu tänavapoolne külg on lahendatud suhteliselt suletuna – aknaid nii vähe kui võimalik, hoovipoolne külg aga on vastupidises võtmes – nii avatud kui võimalik. Elutoa paigutus võimaldab paigutada laiad aknapinnad kogu hoone nurga laiuses.

Magamistubade plokis on üks peamagamistuba hoone kaugemas otsas ning kaks väiksemat magamistuba kahel pool koridori. Suurel magamistoal on oma garderoob ja vannituba. Samas hoonetiivas on ka majapidamisruum ning suurem saunakompleks.

Kogu hoone arhitektuuri iseloomustavad suured maast laeni aknapinnad ning nendevahelised puiduga kaetud seinapinnad, maast laeni aknad lasevad aastaringselt muutuval loodusel otse tuppa paista, suured klaaspinnad ja terrassid hägustavad piire sise-ja välisruumi vahel ning toovad elu ja tegevuse majas loodusele lähemale. Pöörates pilgu vaadetelt toale vaatab sulle vastu maheda tonaalsusega interjöör, kus ajatult kaunis siseviimistlus kohtub moodsa disainiga. Kergust, mentaalselt puhkust ja ruumi pakub üleliigsetest detailidest ja mürast vabastatud õhuline interjöör. Vajalikud tänapäevased mugavused ja funktsionaalsus on peidus minimalistlikes lahendustes, domineerivad puhtad pinnad ja selged vormid. Kogu maja on läbivalt 3m kõrguste lagedega, mis muudab kodu avaraks ja valgusküllaseks.

Majal on haljastatud ja valgustatud sisehoovid, mis annavad valgust, toovad tuppa loodust ja ühtlasi aitavad maja fassaadi liigendada. Kodule pakume lisaks garaaži, autovarjualust, saun/külalistemaja ja kuuri.

Majaplaanid

H-kujuline

L-kujuline