Harmooniline Kodu 500px height (1)
  • Kodud
        • Lamekatusega kodu

          Viilkatusega kodu

          Öko kodu

        • Lamekatusega kodu
        • Viilkatusega kodu
        • Öko kodu
  • Müügis
    • Pesapuu tee 27
    • Pesapuu tee 39
  • Ehitusinfo
  • Interjöör
    • Standard
    • Premium 1
    • Premium 2
  • Meist
  • Blogi
  • Kontakt
  • Eesti
    • English
  • Kodud
    • Lamekatusega kodu
    • Viilkatusega kodu
    • Öko kodu
  • Müügis
    • Pesapuu tee 27
    • Pesapuu tee 39
  • Ehitusinfo
  • Interjöör
    • Premium 1
    • Premium 2
    • Standard
  • Meist
  • Blogi
  • Kontakt
  • Eesti
    • English
Harmooniline Kodu 500px height (1)
Category:

Uncategorized @et

Elementmaja ehitamise etapid

by NoobiDoobiDoo märts 30, 2023

Sisuliselt ei ole elementmajade näol tegemist muuga, kui tehases eelehitatud majadega. Selle asemel, et neid tulevase kodu territooriumil ehitada, viiakse ehitusprotsess läbi kontrollitud keskkonnas spetsialistide käe all. Vaatamata sellele, et tehase keskkonnas kaovad ära mitmed faktorid, mille pärast traditsioonilise maja puhul muretseda (ilmastik jms), nõuab ka tehases maja ehitamine väga põhjalikku ettevalmistust.

Elementmajad on viimastel aastatel tänu valmimise kiirusele, kvaliteedile ja mugavusele väga laialdast populaarsust kogunud. Lisaks on kohapeal valmivate majade ehitusprotsessi hind hüppeliselt tõusnud, mistõttu on elementmajade poolt pakutav suurepärane hinna ja kvaliteedi suhe kodu ostjate jaoks järjest ahvatlevamaks muutunud. Kuigi elementmaja ehitamise protsess on üldpildis tänu soodsale ehitus keskkonnale kiire ja mugav, ei tähenda see, et just sulle sobiva lõpplahenduse saavutamiseks ei peaks omalt poolt eeltööd tegema. 

Elementmaja ehitamise protsess koosneb paljudest sammudest, millega täppi panemisest sõltub sinu tulevase kodu vastavus sinu visioonile. Kuna lõpplahenduseni jõudmiseks tuleb läbida päris mitmeid etappe, räägime seekord esimesest neljast sammust ja järgmisel korral viime ehitusprotsessi ka lõpule. 

1. Sobiva asukoha valimine

Nagu traditsiooniliste kodude puhul, nii algab ka elementmajade ehitamine sobiva kodukoha valimisega. Kuigi mõned koduostjad ei soeta meelepärast maalappi kohe ehitusprotsessi alguses, on siiski oluline teada, millises piirkonnas ja millisel alal tulevane kodu laias laastus asuma hakkab.

Plaanitava kodu asukoha valik võib mõjutada seda, kuhu maja täpselt püsti panna võib ja kes selle valmis saab ehitada. Kuna eelvalminud majad tuuakse kokkupanemiseks asukohta ehitusfirma poolt kohale, tasub meeles pidada, et iga ehitusfirma ei pruugi sinu valitud asukohta toimetada. Lisaks on oluline teada, et iga maa-ala ei pruugi elementmaja jaoks sobiv olla. 

Meie soovitus oleks enne ehitusprotsessiga peale hakkamist juba konkreetne territoorium välja valida ja alles siis jägmiste sammude juurde edasi liikuda. Nagu ka varasemates artiklites rääkinud oleme, tasub tulevase kodu kohta valides mõelda ka pikale perspektiivile ja sellele, milleks valmivat kodu kasutada soovitakse. 

2. Õige ehitaja valimine

Paljud elementmajade ehitajad müüvad eelvalminud maju, mille koduostja saab neile presenteeritavast kataloogist välja valida. Teised pakkujad annavad kliendile võimaluse oma tulevane kodu aga täpselt selliseks kujundada, nagu nad soovivad. See tähendab, et iga kodu valmib n-ö rätseplahendusena. Mõningad ehitusettevõtted pakuvad vaid maja “skeletti”, kui teised aitavad ka vundamendi ja maja üldise plaani ja paigutusega. Kindlasti tasub täpsustada, kas torustike ja elektrivõrkude paigaladamine kuulub paketti või mitte. 

Kui sobiva ehitusettevõtte valimiseks läheb, on äärmiselt oluline võimalikult täpselt teada, mida iga pakkuja teenus tegelikult sisaldab. Kui ostad maja, millega ei kaasne vundamenti ega vee- ja elektritöid, pead teadma, et nende kulude ja teenuste saamise eest vastutad juba ise. Meie soovitame kindlasti otsustada pakkuja kasuks, kelle ehitusprotsess sisaldab ka vundamendi paigaldamist. Päeva lõpuks ei ole ju vundamendita kuidagi võimalik hakkama saada. 

Kuna elementmajade pakkujate arv on tõusuteel, tuleks pärast esmase nimekirja koondamist lõpliku valiku tegemisel järgmisi faktoreid silmas pidada:

  • Kas ehitaja on valmis kõigile küsimustele põhjalikult ja arusaadavalt vastama?
  • Kas ettevõttel on pikk ajalugu, hulgaliselt soovitusi ja ulatuslik portfoolio?
  • Kas ehitusettevõtte on valmis sõlmima selge, detailse ja üheselt arusaadava lepingu? Kas nad on avatud ka välistele inspektsioonidele? 
  • Milliseid ehitusmaterjale pakkuja kasutab? Kas tegemist on kvaliteetsete materjalidega, mis tagavad sinu kodu pikaealisuse, või on põhjust materjalide vastupidavuses kahelda?
  • Kas ehitaja annab sulle detailse ülevaate plaanitavatest kuludest? Kontrolli, kontrolli ja kontrolli korra veel, mis täpselt paketis sisaldub, et sa ei peaks hiljem ettenägematute kulude pärast muretsema.

3. Unistuste kodu disainimine

Kui asukoht ja õige ehitusettevõtte valitud, saab lõpuks põnevama osa juurde liikuda. Nüüd on aeg oma visioon paika panna!

Tark oleks alustada sellistest otsustest nagu plaanitava kodu suurus ja erinevate tubade paiknemine majas. Et sellised otsused võivad veidi segadusttekitavad tunduda, soovitame erinevate pakkujate kodulehtedelt inspiratsiooni ammutada. Uuri võmalikke paigutuslahendusi, võttes arvesse enda igapäeva rutiine, majaelanike vanust jms.  Kui kogu ettevõtmine siiski veidi liiga suur väljakutse tundub, soovitame spetsialistidega maha istuda ja professionaalsete disaineritega koos sinu visioonile elu sisse puhuda. 

Kui üldine maja plaan paigas, on aeg mõelda värvide ja stiilide peale, mis sinu maja koduks muuta aitavad. Vali meelepärased põrandad, kapipinnad ja –uksed, seinte värv või tapeet, ehk ka väike kamin, et elutoale veidi hubasust lisada. Siin võid lasta oma fantaasial julgelt lennata, et lõpptulemuseks just sinu unistustele vastav kodu oleks.  

Kui plaanid kodu tulevikus nn targa tehnoloogiaga varustada, tasuks ka seda juba selles etapis arvesse võtta. Kuigi antud teenusepakkuja valimisega on aega, on elektrijuhtmestiku paigaldamisel kasulik targa kodu vajadusi teada.

4. Vajalike lubade hankimine

Sinu tulevane kodu võib olla küll tehases eelvalminud, kuid see ei säästa sind erinevatest ehitamisega seonduvatest regulatsioonidest. Enne, kui ehitustööd alata saavad, pead välja uurima, milliseid ehituslube sinu projekt vajab ja need vastavatest organisatsioonidest ka hankima. Pea meeles, et lubade taotlemisel peab esitama detailsed maja plaanid ja joonised. 

Kui soovid teada, millised etapid sind enne unistuste koju sisse kolimist veel eest ootavad, hoia kindlasti silm peal meie järgmise artikli avaldamisel.

märts 30, 2023

Mis on null tarbimisega majad?

by NoobiDoobiDoo veebruar 13, 2023

Viimased aastakümned on endaga toonud suure fookuse asetamisele sellele, kuidas saaksime oma igapäevaelus olla loodussõbralikumad, et meie armsat planeeti säästa. Lugematud rohelised initsiatiivid ja ettevõtmised on kanda kinnitamas pea igas tööstusharus ja valdkonnas. Nii ei ole puutumata jäänud ka ehitusvaldkond.

Võttes arvesse, et ehitusvaldkond on vastutav enam kui 39% heitgaaside tootmise eest, kerkib paratamatult küsimus, kuidas oleks võimalik tekitatavat kahju vähendada või veel paremal juhul ehitusvaldkonna negatiivsed mõjud hoopis kaotada. Vastus paistab peituvat null tarbimisega majades.

Definitisiooni kohaselt on null tarbimisega majade näol tegu suure võimekusega kodudega, mis on sedavõrd energiatõhusad, et nende taastuvenergiasüsteem suudab kompenseerida suurema osa või kogu aastase energia tarbimise. Sisuliselt on null tarbimisega maja näol tegu ehitisega, mis toodab iga aasta sama palju energiat, kui funktsioneerimiseks kasutab.

Milles seisneb null tarbimisega majade tähtsus?

Null tarbimisega majad aitavad oluliselt kaasa kliimamuutuste aeglustamisele. Pikas perspektiivis aitab null tarbimisega majadele üleminek kliimamuutusi stabiliseerida ja oluliselt aeglustada. Kliimateadlaste sõnul tuleb heitgaaside tootmist ja vähendamist väga tähelepanelikult jälgida, vastasel juhul tõuseb potentsiaalsete looduskatastroofide oht pärast 2030 aastat hüppeliselt ja seab suure osa inimkonnast reaalsesse ohtu.

Null tarbimisega majad aitavad

Tagades majade energia säästlikkuse efektiivse disaini ja kontrollitud igapäevaste tegevuste kaudu, on võimalik ehitusvaldkonna jalajälge oluliselt vähendada. Ehitus valdkonnast rääkides on enamasti juttu kahte tüüpi süsinikgaasidest – operatiivsetest ja tegevusest tingitud. Tegevusest tingitud heitgaasid hõlmavad süsnikgaase, mis eralduvad hoone püsti panemiseks läbiviidavate protsesside käigus. Sinna kuuluvad vajalike materjalide, toodete ja süsteemide tootmise ja kaevandamise käigus heituvad gaasid, lisaks transpordi ja ehitustööde käigus eralduvad gaasid. Operatiivsed heitgaasid on süsinikgaasid, mis eralduvad hoonest siis, kui see on juba funktsionaalne ja igapäevases kasutuses.

Mis on null tarbimisega majade plussid?

Järgides maja ehitamisel null tarbimise põhimõtteid, on kogu hoone ehituse protsessi ja kasutamisega seonduvaid süsinikgaase võimalik märkimisväärselt vähendada.

Järgides maja ehitamisel null tarbimise põhimõtteid

Null tarbimisega majade ehitamine on finantsiliselt kasulik nii ehitajatele kui majaelanikele. Esiteks vajavad null tarbimisega majad funktsioneerimiseks palju vähem energiat. Tänu sellele saavad omanikud hoida kokku energia tarbimise arvelt ja ei pea muretsema potentsiaalselt kerkivate energiahindade pärast ka tulevikus.

Lisaks on null tarbimine saamas ehitusvaldkonna üldiseks eesmärgiks, seega peaksid kõik hooned tulevikus olema null tarbimisega. Sellest lähtudes, on algusest peale null tarbimisega maja ehitamine oluliselt soodsam, kui hiljem kodu ümberehitamine, et see nõetele vastavaks muuta. Null tarbimisega kodu ehitamisse tasuks suhtuda kui tuleviku investeeringusse, kuna seda tüüpi majade väärtus tõuseb aastate lõikes. Võttes arvesse null tarbimisega majade ehitamiseks pakutavaid toetusi, kulude kokku hoidu pikas perspektiivis ja üldisi ehituskulusid, on nõudlus null tarbimisega majade järele kiirel tõusuteel. Vähetähtis ei ole ka asjaolu, et kui seda tüüpi maja toodab enam energiat kui selle igapäevaseks tegevuseks vaja on, võivad majaomanikud ülearuse energia müüa avalikuks tarbimiseks ja tänu sellele ka väikest kasumit teenida.

Kindlasti tasuks teada ka seda, et null tarbimisega majad on majaelanike tervisele paremad ja pakuvad suuremat elumugavust. See on tagatud tänu asjaolule, et null tarbimise põhimõtteid järgides on majas olev õhk parema kvaliteediga, valgustus optimaalne, kasutatavad materjalid on alati toksiinidest vabad ja elamu üldine keskkond mugavam ja hubasem.

Otsustades null tarbimisega maja kasuks, saavad elanikud veel mitmeid boonuseid nautida:

Maja vastupidavus – null tarbimisega majade ehitamiseks kasutatavad materjalid on vastupidavamad ja ilmastikukindlamad.

Naudi päikesepaistet – seda tüüpi majad on ehitatud selliselt, et päevavalgus maksimaalselt ära kasutada.

Ela, kus tahad – otsustades null tarbimisega elementmaja kasuks, võid oma maja püsti panna, kus aga soovid!

Vaikus ja rahu – null tarbimisega majade seinad on korralikult isoleeritud, aknad mitmekordsed ja nad on ehitatud õhukindlalt.

Kõik see tähendab, et majaelanikud saavad nautiuda vaikust ja rahu ilma väliste helideta.

veebruar 13, 2023

Veel levinud vigu ise maja ehitamisel

by NoobiDoobiDoo detsember 23, 2022

Eelmisel korral vaatasime üle neli levinud viga, mida esmakordsed majaehitajad pahatihti teevad. Sellega paraku asi enamasti ei piirdu, mistõttu räägime seekord lähemalt järgmisest neljast veast, mida enne oma maja ehitusega alustamist tasuks silmas pidada. Loodetavasti aitab kiire lugemine samade möödalaskmiste kordamist vältida. 

5. Vale materjalivalik ja detailide pealt kokku hoidmine

Enamik esmakordseid kodu ehitajaid teevad korralikult eeltööd, et parimad materjalid veelgi paremate hindadega kätte saada. Siiski tasuks eelarve huvides enne šoppama asumist läbi mõelda, kas kõik planeeritavad kulud on mõistlikud. Graniidist köögipinnad, puidust põrandad ja kivist kaminad võivad kokkuvõttes vägagi kopsaka arve tekitada, seega soovitame enne lõpliku otsuse tegemist veidi kriitilist mõtlemist kasutada, et olla kindel, kas sellised valikud teevad sind ka paljude aastate pärast endiselt õnnelikuks. Kui juba lühikese aja möödudes oma kodu välimusest tüdined, ei ole tehtud kulutused ennast veel kindlasti õigustanud ega ära tasunud. 

Enne materjalide valimist tasub kaaluda, kui palju kasutust konkreetsed pinnad saavad ja kas valitav materjal on selleks piisavalt vastupidav. Köögipindade puhul tasub kindlasti võtta arvesse materjali määrduvust ja seda, kui kergesti puhastatav valitud materjal on. 

Teisest küljest ei tohiks kindlasti maja ehitades detailide pealt liigselt kokku hoida. Loomulikult pole mõtet niisama laristada, aga kui endale juba ainulaadset maja ehitad, tasub väikestesse luksustesse siiski investeerida. Vali näiteks lülitid, mille abil saad ise valgustite intensiivsust reguleerida, kaunista kodu võlvlagedega või lisa köögile suur sahver, kus asju mugavalt hoiustada. Võlu peitub ju teadupoolest detailides.

6. Vale ehitaja valimine

Õige ehitusettevõtte valimine on vaieldamatult kodu ehitamise juures üks olulisemaid aspekte. Professionaalne ehitaja aitab sul sinu unistuste kodu reaalsuseks muuta, samas kui amatöörlik lähenemine võib sinu unistuse hoopis õudusunenäoks muuta. Enne ehitaja valimist võta rahulikult aega, et teha vajalik eeltöö. Interneti ajastul on enamik vajalikust infost õnneks kergesti kättesaadav. Loe ettevõtte varasemate klientide tagasisidet, küsi soovitusi ja viska pilk eelnevalt tehtud töödele, et ettevõtte stiilist paremini aimu saada. 

Kuna maja ehitamine peaks olema põnev protsess, leia ehitaja, kes on ettevõtmisest sama põnevil kui sina. Hea ehitaja ona avatud suhtleja, haarab initsiatiivi ideede välja pakkumisel ja leiab sinu ja projekti jaoks alati piisavalt aega. 

7. Vähene organiseeritus

Loomulikult on oluline, et saaksid oma kodu ehitamise protsessi nautida ja sellest ei kujuneks liigne stressiallikas. Ideaalse stsenaariumi puhul suudad ehitusprotsessi jooksul hoida rahulikku ja kannatlikku meelt, aga see ei tähenda, et peaksid kogu ettevõtmisesse ka liiga kergekäeliselt ja muretult suhtuma. 

Soovitame soojalt ennast ehitusprotsessi iga sammuga kursis hoida ja mitte kogu vastutust ülejäänud meeskonna kaela veeretada. Lõpuks oled ju sina see, kes selles kodus elama hakkab. Hoides ehitusel kätt pulsil, on lihtne märgata, kui mõned tööd ei lähe päris nii, nagu ette kujutasid, ja varases staadiumis on paranduse tegemine enamasti lihtne. Külasta ehitusplatsi nii tihti, kui saad, et tagada, et projekt kulgeb vastavalt plaanidele ja lõpptulemus on just selline, nagu ette kujutasid. 

8. Ülevaatuse tegemata jätmine

Isegi kui ehitusprotsessi jooksul paistab sulle, et kõik tööd on tehtud korralikult ja kvaliteetselt, peaksid siiski alati palkama professionaalse ehitusjärelevalve teostaja, et detailne inspektsioon läbi viia. Kui oled oma uude kodusse juba nii palju investeerinud, ei ole see enam koht, kust kokku hoida, sest väikesed tähelepanuta jäänud vead võivad kokkuvõttes vägagi suurteks ja ebameeldivateks kuludeks kujuneda. 

Koosta nimekiri erinevatest suurematest ja väiksematest aspektidest ja detailidest, mida nii ehituse jooksul kui lõpptulemust üle vaadates kvaliteedi hindamiseks kontrollida tahad. Tegemist võib olla ükskõik millega, alates kannatada saanud kapiustest kuni katkiste lambilülitide ja pistikuteni. Kui juba ülevaatuse ette võtad, ära kiirusta. Ole kindel, et mitte ükski viga pole kahe silma vahele jäänud. 

Loodetavasti andsid need artiklid veidi aimu, milliseid vigu paljud esmakordsed koduehitajad teevad, ja ehk oskad nüüd ise kodu ehitades samade apsude tegemist vältida. 

detsember 23, 2022

Millised on kõige levinumad vead ise maja ehitamisel?

by NoobiDoobiDoo november 28, 2022

Loomulikult on endale täpselt sinu soovidele, unistustele ja nõudmistele vastava maja ehitamine äärmiselt ahvatlev ja põnev ettevõtmine. Kui see on aga sinu esimene kord selles valdkonnas kätt proovida, ei ole paraku tegemist sugugi tagasihoidliku väljakutsega. Ise maja ehitamisel on lugematul hulgal aspekte, mille arvesse võtmine on maja pikaajalisuse ja väärtuse säilitamise (ja isegi tõstmise) seisukohalt äärmiselt oluline. 

Seekord toome kahe postituse jooksul teieni 8 levinumat viga, mida inimesed maja ehitamisel teevad, ja mida tasuks silmas pidada, et ise neid möödalaskmisi vältida ja lõpptulemusena oma unistuste kodu püsti panna. 

  1. Viivitamine kogu meeskonna kaasamisel

Kvaliteetse ja läbimõeldud planeeringu ja teostuse vundamendiks on kogu vajaliku tiimi kaasamine juba ideetasandil. Vahet pole, kas palkad esimesena sisekujundaja, arhitekti või ehitusmeeskonna, peaasi, et oled oma unistuste tiimi pannud kokku enne kui disainimine ja ehitustööd stardipaugu saavad. 

Kogu meeskonnal peaks olema võimalus kohe protsessi alguses pea dkokku panna ja oma ideedega lagedale tulla, et hilisemas järgus uusi ja teostamatuid ideid vältida. Lisaks aitab kõigi hinnakirja teadmine sinul kohe alguses eelarvest aru saada ja sellest kinnipidamine on selle võrra lihtsam. 

  1. Probleemid pika perspektiiviga

Üks suurimaid vigu, mida kodu planeerimisel tehakse, on see, et järgitakse hetketrende või minnakse kaasa kellegi teise kodu ülesehitusega, mõtlemata sellele, kas inspiratsiooniks olev planeering ja disain sinu elustiili, harjumuste ja maitsega ka tegelikult sobib. Planeeringu paika panemisel tasub kindlasti võtta arvesse seda, kui kaua antud kodus elada plaanitakse, kas tulevikus võib ees oodata perekonna suurenemine või lisanduvad elanikud, kuidas maja vanemas eas inimestele sobib jne?

Lisaks tuleb kindlasti olla väga hoolas oma eelarve planeerimisel. Enne ehitusprotsessi algust peaksid oma majanduslikku võimekust täpselt teadma, et olla kindel, et saad oma unistuste kodu ka tegelikult reaalsuseks muuta. Ja meie soe soovitus on võtta arvesse, et pahatihti kipuvad asjad siiski üle planeeritud eelarve minema, seega jäta eelarvesse ka veidi kõikumisruumi. 

  1. Kehv planeering

Kui tulevase kodu näol ei ole tegemist just megahäärberiga, on optimaalne ruumiplaneering ja disain maja ehitamise üks olulisemaid osasid. Kindlasti tasub lisaks traditsioonilistele ruumidele mõelda ka sellele, kus saab tulevikus asju hoiustama hakata. Iga magamistuba võiks sisaldada piisavalt kapipinda, kuid suure nn sisse-jalutatava kapi asemel tasuks sama ala ehk magamistoa või vannitoa suurendamiseks kasutada. 

Kindlasti tasub kappe ja sahtleid paigutada ka suurtesse koridoridesse – nii tagad, et asjad,mida igapäevaselt vaja ei lähe, ei ole mööda maja laiali, vaid iga asja jaoks on kodus oma koht. Eesti kliimas, mis enamiku aastast eeldab paksude üleriiete kandmist ja mudaseid või lumiseid jalanõusid, tasub kindlasti esikusse või fuajeesse paigutada nii kapid, nagid kui jalanõuriiulid. Pea aga silmas, et nende kõrvale ka piisavalt liikumisruumi jääks.

Erinevate tubade asukohti paika pannes mõtle sellele, mis tundub elanike liikumise seisukohalt loogiline. Vanemad inimesed eelistavad tõenäoliselt tuba esimesel korrusel, elutuba ja köök on tihtipeale kogu perekonna kogunemise kohad ja peaksid seega moodustama maja südame. Võta arvesse ka seda, kas armastad ärgata päikesetõusuga või nautida toas sumedamat õhtupäikest. 

  1. Hinna nimel asukoha osas järeleandmiste tegemine

On põhjus, miks maaklerid ja ettevõtjad armastavad väljendit “Asukoht! Asukoht! Asukoht!”. Enda tulevase kodu jaoks sobivat kohta valides soovitame soojalt seada meelepärase asukoha leidmine hinnasildist kõrgemale. Loomulikult võib odavam maalapp ahvatlevam tunduda, aga sellele vaatamata ei tohiks silma asukoha olulisuse koha pealt kinni pigistada. 

Kui kodu valmis on, on hinnatud piirkondades paikenvate kodude väärtus turul oluliselt kõrgem, võrreldes samalaadsete ehitistega vähem nõutud kantides. Mõtle kindlasti nii enda kui tänapäeva inimeste mugavustele ja nõudmistele üldiselt Kas lähedal paikneb koole, toidupoode, parke, jõusaale jne? Kui keeruline ja ajakulukas on teistesse piirkondadesse liikumine?

Soovitame soojalt oma tulevase kodu jaoks valida parim asukoht, mida endale lubada saad. Sellisel juhul pikas perspektiivis sinu kodu väärtus vaid tõuseb.

Kui tahad teada, milliseid levinud vigu kodu ehitamisel veel vältima peaksid, jää ootama meie järgmist artiklit!

november 28, 2022

Mis on elementmaja ja moodulmaja erinevused?

by NoobiDoobiDoo oktoober 23, 2022

Nii moodul- kui elementmajad on ehitusturul viimastel aastatel kõvasti tuntust ja poolehoidu kogunud. Tihtipeale ei tea koduostjad aga tegelikult, milles kahe ehitise tüübi erinevus seisneb. Seekord vaatamegi lähemalt, mille poolest elementmaja ja moodulmaja teineteisest erinevad ning mis on kummagi eelised ja puudused.

Mis on moodulmaja?

Nagu nimestki tuleneb, koosneb moodulmaja ruumilistest moodulitest, mis enam kui 90% ulatuses enne lõppsihtpuntki toimetamist tehases ühtseks tervikuks kokku pannakse. Moodulmaja näol on tegemist justkui ruumilise tetrisega, mille kokku panemisel tõstetakse risttahukakujulised moodulid üksteise peale, misjärel nad omavahel kinnitatakse ja ühendatakse tehnosüsteemidega.

Kui ruumimoodulid on valmis ja üksteisega seotud, toimetatakse nad kas ühes osas või mitmete osadena valitud krundile ja lõplik ehitis saab üldjuhul valmis mõne päeva jooksul. Enamasti viivad moodulmajadega seotud töid ja protsesse läbi väljaõppinud professionaalid.

Suurimat populaarsust on moodulmajad kogunud põhjamaades, kuna moodulmajade installeerimise protsess on väga kiire. Tänu sellele kaasneb moodulmajade ehitamisega teiste ehitise tüüpidega võrreldes enamasti nii rahaline kui ajaline kokkuhoid.

Moodulmajade hulka loetakse ka teisaldatavad mini- ja väikemajad. Minimajade püsti panemine on eriti lihtne, kuna nende, kuni 20m2 suuruste ja 5-meetri kõrguste majade ehitamiseks ei ole vaja ehitusluba taotleda. Sama kehtib ka kuni 60m2 väikemajade puhul, aga nende püsti panemiseks on siiski vaja esitada ehitusteatis.

Mis on elementmaja?

Ka elementmajade puhul annab nende nimetus üsna täpselt lahenduse olemuse edasi. Elementmajad on majad, mis on kokku pandud erinevatest tasapinnalistest elementidest. Nendeks elementideks on eelnevalt tehases valmistatud laed, seinad, katus, karkass jms. Kui kõik vajalikud elemendid on valmis, transporditakse need valitud krundile ja pannakse varasemalt paika pandud projektist lähtudes ühtseks tervikuks kokku. Sarnaselt moodulmajale pannakse ka elementmaja puhul suuremad ehituse osad juba tehases kokku. Tehasetingimustes on võimalik garanteerida, et elemente ei ohusta erinevad ilmastikuolud ja seeläbi välditakse rohkem üldisi ehitusvigu.

Sõltuvalt kliendi poolt valitud paketist, võivad elementmaja puhul elemendid krundile jõudes erinevas ehitusjärgus olla. Klient võib soovi korral soetada ka vaid maja karkassi, kuhu sisse ise vee- ja küttesüsteemid soetatakse. Samas on võimalik valida ka pea sisse kolimiseks valmis elementmaja, mille puhul umbes 95% elementmajast on juba tehasetingimustes valmis tehtud.

Krundile saabuvad tasapinnalised elemendid pannakse enamasti töömeeste ja kraana abiga keskmiselt kolme päeva kuni nädala jooksul kokku. Kui veel aknad ja uksed ette panna, võib n-ö lõpp-produkti isegi nädalaga valmis saada.

Teinekord viidatakse elementmajale ka kui paneelmajale, kuna erinevus võrreldes betoonmajaga seisneb vaid valmistamise materjalis.

Milles seisnevad moodulmaja plussid ja puudused?

Moodulmaja eelised:

  • Kiirus – valmis moodulmaja jõuab enamasti krundile vaid mõne kuuga
  • Hind – moodulmaja on majaostjale soodne lahendus
  • Standardne kvaliteet
  • Valikuvõimalused – moodulmajade pakkujaid on palju ning erinevaid mudeleid veelgi rohkem. Majaostjal on võimalik valida suure hulga materjalide, värvide jms vahel
  • Valmidusastmete valik – enamasti on ostjatel kolm paketi valikut
  • Läbimõeldud ja efektiivsed ruumilahendused
  • Tänu soodsatele ehitustingimustele tehases ,on tagatud moodulmajade hea ehituskvaliteet

Moodulmaja puudused:

  • Lisakulud – tihtipeale ei ole vundamendi ja katusematerjali hinda lõpphinna sisse arvestatud
  • Suuremate hoonete puhul võib ehituskvaliteet kannatada
  • Sarnane ilme – standardlahendustega kaasneb paraku ka see, et enamik ehitisi näevad kokkuvõttes väga sarnased välja
  • Sobiv vaid lihtsate majaplaanide puhul
  • Kõrge transpordikulu
  • Risk, et transpordi käigus võib ehitis kahjustusi saada

Milles seisnevad elementmaja plussid ja puudused?

Elementmaja eelised:

  • Lai valikuvõimalus – kuna maja pannakse kokku erinevatest tasapinnalistest elementidest, on ostjal oluliselt suurem valik, mis puudutab ehitise suurust ja keerukust
  • Kõrge kvaliteet
  • Võimalus valida erinevate valmidusastmete vahel – maja karkassist pea valmislahenduseni
  • Majaostja jaoks lihtne ja efektiivne lahendus
  • Väljatöötatud ja testitud lahendused
  • Valmismajaga kaasneb garantii
  • Sobiv suurte hoonete jaoks

Elementmaja puudused:

  • Risk ehitusvigadeks – paigaldusel võivad mõningatel juhtudel tekkida ehitusvead. See võib tuleneda eelkõige ehitajate vigadest, kui elemendid valesti või ebapiisavalt kokku pannakse.
  • Pikem ehitusprotsess kui moodulmaja puhul

Milles sesinevad moodulmaja ja elementmaja sarnasused ja erinevused?

Sarnasused:

  • Nii moodul- kui elementmajad koosnevad erinevatest detailidest – vastavalt ruumimoodulitest ja elementidest
  • Mõlemad on standardlahendused
  • Lõppehitis pannakse kokku valitud krundil
  • Kui ehitis on valminud soodsates sisetingimustes, on tagatud hea ehituskvaliteet
  • Võimalik valida erinevate pakettide vahel, sõltuvalt valmidusastmest
  • Sõltuvalt lepingutingimustest kehtib valmislahendusele garantii
  • Majaostja jaoks on tegu lihtsate, efektiivsete ja kiirete lahendustega
  • Nii moodul- kui elementmajad on hea soojapidavuse ja energiamärgisega
  • Lõpplahenduse kvaliteet sõltub suuresti ehitise kokkupanejate oskuslikkusest, mistõttu on äärmiselt oluline valida professionaalsed paigaldajad

Erinevused:

  • Elementmajade ehitamisel on vähem piiranguid ja saab luua ka suuremaid ja keerukamaid lahendusi
  • Elementmaja kvaliteet on üldjuhul kõrgem
  • Elementmaja puhul on krundile vaja eelnevalt vundament rajada; moodulmaja ehitatakse juba tehases vundamendile
  • Elementmaja kokkupanemine võtab enamasti kauem. Moodulmaja paigaldatakse keskmiselt paari päevaga, elementmaja mõne nädala kuni mäne kuuga

Enne otsuse tegemist tasub põhjalikult läbi mõelda, millised aspektid ehitise valmimise juures kõige olulisemad on. Kas eelistatakse võimalikult kiiret valmimisaega või pigem kõrget kvaliteeti? Kas plaanitav lahendus on lihtne või pigem suur ja keerukas? Mõlemal juhul on ehitise pikaajalisuse huvides äärmiselt oluline tagada, et valitud saab professionaalne ja kiidetud teenusepakkuja ning korraliku väljaõppe saanud paigaldajad.

oktoober 23, 2022

Kuidas sisustada elementmaja?

by NoobiDoobiDoo oktoober 5, 2022

Elementmajad ei ole juba mõnda aega kinnisvaraturul midagi uut ja võõrast. Esmalt hakkasid nad populaarsust koguma juba pärast teist maailmasõda ja nende kokkupanemise lihtsus ja fakt, et elementmajade valmistamine toimub nende lõplikust asukohast eemal, on inimeste huvi nende vastu vaid kasvatanud.

Tänu elementvajade valmistamise lihtsusele hoiab elementmaja kasuks otsustamine koduomanikele ja –ostjatele kokku hulgaliselt raha, aega ja energiat. Seega ei ole ime, et paljud koduostjad eelistavad tänapäeval tsemendist ja tellistest üles ehitatud elamu asemel hoopis kiirelt valmivat ja sobivasse kohta kohale toimetatavat elementmaja.

Nõudlus elementmajade järele on iga aastaga tõusnud, kuna tänapäeva kiirelt liikuvas maailmas eelistavad inimesed kuude- või isegi aastatepikkusele ehitusajale kiiret, lihtsalt ja ilusat lahendust ja just seda pakub elementmaja.

Mis puudutab elementmajade populaarsust, siis vähemtähtis ei ole kindlasti ka asjaolu, et elementmajad on võrreldes traditisiooniliste elamutega kordades loodussõbralikumad. Peamised materjalid, mida elementmajade ehitamisel kasutatakse, on puit, kips, tsement ja terasraamid. Modernsete elementmjade ehitamisel kasutatakse järjest enam energiasäästlikke materjale ja elemente, mis muudavad kogu elamu oluliselt loodussõbralikumaks. Seetõttu võidavad elementmajad tihtipeale ka kõige ökoteadlikumate koduostjate südamed.

Interjööri paketi “Premium 2” En suit

Elementmaja soetamine on koduostjate jaoks tõeliselt põnev ja nauditav protsess ka seetõttu, et elementmajad võimaldavad omaniku fantaasial julgelt lennata lasta. Neid saab kohandada igale maitsele, stiilile ja soovile vastavalt ja kõige toredam osa ootab omanikke ees oma uue elementmaja sisustamisel.

Kuidas elementmaja sisustada?

Seekord jagame mõningaid nippe, mida tasub elementmaja sisustades silmas pidada, et saavutada eriti hubane, ilus ja kodune tulemus, samas olemasolevat ruumi maksimaalselt ära kasutades.

  1. Võta mustrid mängu

Elementmajade puhul tasub detailidele suurt tähelepanu pöörata. Meie soovitus on erinevad mustrid ja türkised kasutusse võtta. Traditsiooniliste majade puhul valitakse tihtipeale üks värv või toon, millele läbivalt truuks jäädakse. Elementmajade interjööri planeerides tasub oluliselt julgem olla.

Katseta ja kombineeri erinevaid mustreid. Nii võid ühes elamus mitu erinevat tulemust ja “tuju” saavutada. Laota põrandale põnevate mustrite ja trükistega vaibad, katseta värvilisi patju ja kardinaid ja ära unusta, et ka kõige väiksemad elemendid võivad tervele ruumile uue välimuse ja tunnetuse anda.

  1. Tee ruumi pisipiltidele

Elementmajade puhul ei ole teadupoolest just massiivsete häärberitega tegemist. Seetõttu on olemasoleva pinna targalt kasutamine äärmiselt oluline. Hea viis tekitada tunne, justkui oleks tegemist suurema ruumiga, on veidi silmapetet kasutada. Selle asemel, et seinad suurte maalidega katta, eelista väiksemaid pilte. Nii on võimalik aju veidi petta ja tekitada mulje suurematest ja avaramatest pindadest.

Lisaks on hea mõte riputada hulk pilte seina keskosa asemel hoopis servadesse. Visuaalselt aitab selline nipp meil ruume suuremana tajuda.

  1. Loo SINU koht

Nagu mainitud, on elementmajade üks suurimaid võlusid see, kui lihtne neid igale maitsele kohandada on. Selle asemel, et lähtuda kellegi teise stiilist või traditsioonilistest võtetest, pane oma fantaasia tööle ja loo ruum, mis vastab just sinu soovidele ja maitsele. Kasuta värve ja mustreid, mis sind õnnelikuks teevad, dekoreeri ruume elementidega, millel sinu jaoks emotsionaalne tähendus on ja mis sinu iseloomul särada lasevad. Kujunda kodu selliselt, et iga külaline juba sisse astudes sind veidi paremini tundma õpiks.

Interjööri paketi “Standard” magamistuba
  1. Lisa rohelust

Loodusest ja rohelusest ümbritsetud olemine mõjub tänapäeva kiire elutempo juures enamikule meist rahustavalt ja lõõgastavalt. Seetõttu tasub oma elementmaja asukohast sõltumata veidi rohelust tuppa tuua. Lisaks sellele, et toataimed muudavad ruumi hubasemaks ja lisavad ka arvestatavas koguses silmailu, aitavad nad veel õhku puhastada ja seda saastest vabastada. Seega on meie soe soovitus võtta ette kiire lillepoe või taimeaia külastus ja viia oma kodu välimus kaunite taimede abil uuele tasemele.

  1. Sarnasus rikastab

See võib küll üllatusena tulla, aga kodu sisustades tasub suurte ja unikaalsete elementide asemel eelistada hoopis mitmeid väiksemaid sarnaseid elemente. Selle asemel et toa nurka üks massiivne ja erakordne küünlajalg püsti panna, vali hoopis kolm samasse komplekti kuuluvat erineva kõrgusega küünlajalga. Nii väldid ruumides liigset kaootilisust ja interjööri üldmulje on läbimõeldum ja visuaalselt meeldivam.

  1. Vähem on rohkem

Selle asemel, et üritada paaniliselt välja mõelda, milliseid sisustuselemente igasse võimalikku ja võimatusse toa nurka lisada, keskendu hetkeks sellele, millistes kohtades võiks parim element hoopis töhjus olla. Maju sisustades kiputakse pahatihti unustama, kui oluline on ruumile RUUMI anda. Toale liiga palju sisustuselemente lisades muutub ruum klaustrofoobiliseks ja visuaalselt väiksemaks. Keskendu elementidele, mida ruum tõepoolest vajab, kuid ära koorma tube üle ebavajalike dekoratsioonidega. Avar ruum lisab elementmajale hubasust ja loob elanikele rahulikuma ja nauditavama keskkonna.

  1. Katseta kihte

Elementmaja sisustades ei tohi unustada, et sisustuselemendid ei ole vaid massiivsed mööblitükid nagu voodid, tugitoolid, diivanid ja lauad. Elementmaja interjööri parimad sõbrad on hoopis elemendid, mis ruumidele iseloomu lisavad selle juures liikumisruumi ohverdamata.

Meie soe soovitus on ruumidesse kihilisust lisada. Siinkohal peame silmas vaipu, põnevaid voodikatteid, patju jne. Nii saad tubadele iseloomu anda, kuid jätad alles nende avaruse ja ilmselt ka arvestatavas koguses oma sisustuseelarvet.

  1. Kata kõik pinnad

Loomulikult tasub elementmaja sisustamist alustada suurematest elementidest. Mõtle, kus võiks parima une huvides paikneda voodi, millisesse nurka sooviksid sättida oma lemmik lugemistugitooli ja kus võiks mõnusa mänguõhtu huvides asuda laud. Siiski ei tasu unustada, et ruumid koosnevad enamast kui vaid põrandapinnast.

Millisesse seina sobiks telekas? Kuhu tasuks riputada vahva perepilt? Milline laelamp annaks toale kõige rohkem isikupära? Nagu öeldud, tasub elementmaja sisustamisel lähtuda põhimõttest, et vähem on rohkem. Sellegipoolest tasub interjööri planeerides kata kõik pinnad, alates põrandast ja lõpetades laega.

Kokkuvõtteks

Elementmaja soetamine on värsketele koduomanikele vaieldamatult põnev protsess, pakkudes elanikele rohkelt võimalusi kujudada kodu just enda stiilile, maitsele ja isikupärale vastavalt. Kogu põnevuse aspektile vaatamata võib tühja kodu sisustamine esmapilgul veidi hirmutav tunduda. Loodame, et meie soovitused muudavad ka selle ettevõtmise lihtsamaks ja mainitud nippe rakendades on lõpptulemuseks kodu, kus ennast tõeliselt hästi, hubaselt ja õnnelikuna tunned.

oktoober 5, 2022

Elementmaja eelised

by NoobiDoobiDoo september 9, 2022

Elementmajadel on mitmeid eeliseid klassikalise majaehituse või moodulmajade ees. 

Elementmajade kasuks räägib nii ehitamise kiirus, rahaline kokkuhoid, väiksem tööjõukulu, kõrge soojapidavus, keskkonnasõbralikkus jne. 

Allpool oleme toonud välja peamised eelised aga ka puudused, et saaksid enne elementmaja tellimist ennast kõige vajalikuga kurssi viia.

Eelised

Rahaline kokkuhoid

Elementmaja ehitamine annab aja- ja raha säästu, sest samal ajal kui sinu uue kodu elemente tehases toodetakse, saab ehitusplatsil teostada pinnasetöid, paigaldada trasse ja valada vundamenti. Traditsioonilises stiilis ehitatava maja puhul ei ole võimalik samaaegselt teha. 

Materjali säästev ja keskkonnasõbralik

Materjalide kulu on väiksem, sest ehitusplatsile jõuavad ainult vajalikud elemendid. ning kuna kõik meie töös kasutatud materjalid on loodussõbralikud, siis on maja ka keskkonnasõbralik.

Lamekatusega elementmaja

Aja kokkuhoid

Elementmaja valmib kiirelt – keskmine ehitusaeg on 22 nädalat. 

Lühema ehitus ajaga kaasnevad ka väiksemad tööjõukulud ehitusele, valvele, kindlustusele jpm. 

Sõltumatus ilmast

Ehituse puhul on ilmastik äärmiselt olulisel kohal olnud. Elementmajade puhul õnneks seda probleemi pole, sest kõik hoone materjalid ja konstruktsioonid on ilmastikumõjude eest kaitstud. Lisaks pööratakse puitelementide pakendamisel kvaliteedile erilist tähelepanu, et garanteerida ehitamisel ajal sõltumatus ilmast. 

Kõrge kvaliteet ja garantii

Elementmajade puhul on kvaliteet kõrgem, sest kõik maja osad valmistatakse tehases, kus need läbivad ka sertifitseeritud põhjaliku kvaliteedikontrolli. Kuna tootja vastutab iga toodetud elemendi eest, siis annab tootja ka omapoolse garantii. 

Elementmaja seinad tehases

Parem sisekliima

Elementmaja elemendid on soojustatud kinniste pooridega PUR-vahuga, mis blokeerib isegi veeauru garanteerides niiskuse- ja hallituse vaba konstruktsiooni. Lisaks puuduvad vahus endas hallitusele ja seentele vajalikud toitained

Väiksed energiakulud

Kandev puit ja uudne HFO põhine PUR soojustus tagavad energiasäästliku ehituse.

Garantii

Tellitud elementmaja puhul on kliendil vaja suhelda vaid ehitusteenuse pakkujaga, kes võtab vastutuse ehituse kvaliteedi eest. Kuna elementmajade ehitus peab vastama kindlatele normidele ja seadustele, siis saab garanteerida kõrgema ehituskvaliteedi, mis omakorda suurendab ehitise turuväärtust. Lisaks on ehituspäevikutest kuni materjalide sertifikaatideni kõik vajalik dokumenteeritud. 

Puudused

Kuna looduses peab valitsema tasakaal, siis alati eeliste juures ka puuduseid. Jagame neid meeleldi sinuga, et oleksid teadlik kõigest olulisest enne elementmaja tellimist.

  • Elementmaja ehitamiseks tuleb varuda aega hoolikalt planeerimiseks
  • Elementmaja planeerimine nõuab väga detailset insenertehnilist projekti, mis on tihtipeale ajaliselt ja finantsiliselt kulukas
  • Kuna elementmaja koosneb kokkupandavatest elementidest, siis pärast projekti kinnitamist ei ole võimalik majaplaanis enamasti tavapärase majaehituse klassikalisi “kiireid muudatusi kohapeal” enam sisse viia 

Sinu õnneks oleme kõigi nende puuduste peale juba mõelnud ja need puudused pigem eelisteks pööranud. Nimelt selleks, et vältida, et peaksid oma väärtuslikku aega kulutama planeerimisele ja projekti koostamisele, võtame meeleldi selle enda kanda.

Nimelt pakume võtmed kätte täisteenust elementmajade tellimisel, et sina ei peaks oma aega asjatult kulutama ning kaasame su vaid otsustamisesse. Lisaks tänu pikaajalisele kogemusele suudame välistada traditsioonilise majaehituse käigus tekkivad “kiired muudatused” tänu põhjalikule projekti planeerimisele ja katame vajalikud küsimused ära enne kui ehitamisega alustame. 

september 9, 2022

Miks valida “Võtmed kätte” täisteenus?

by NoobiDoobiDoo august 25, 2022

Võtmed Kätte täislahendus kujutab endast teenust, millega saad rajada enda unistuste kodu, samal ajal oma igapäevast rutiini jätkates. 

Harmony Home pakub maja ehitus teenust koos kõigi vajaminevate lisatööde ja asjaajamistega, alates ehitusloast kuni kasutusloani. See tähendab, et organiseerime kogu projekti läbiviimist, alustades projekteerimisest kuni elanike sissekolimiseni ja varasema elamu (maja või korteri) müügi korraldamiseni. 

Maja ehitusprojekti juhtimine võib kujuneda väga keeruliseks, ajakulukaks ja riskiderohkeks protsessiks, kui selle eest vastutab varasema kogemuseta inimene. Leiame, et oma unistuste kodu rajamine ei peaks kindlasti olema stressirohke, aeganõudev ega riskantne protsess, vaid tõeliselt põnev ja nauditav aeg. 

Mida Võtmed kätte täislahendus sisaldab?

  • Aitame valida sulle sobiliku krundi ning organiseerime notariaalsed tehingud
  • Teostame geodeetilise alusplaani loomise
  • Anname sulle kaks valikut – kas projekteerime sinu unistuste maja algusest lõpuni vastavalt sinu spetsiifilistele soovidele või kasutame Harmony Home’i olemasolevate majade eskiise
  • Aitame valida ehitustehnoloogiad ja -materjalid (kasutame vaid keskkonnasõbralikke materjale ja tehnoloogiaid)
  • Taotleme kohalikust omavalitsusest ehitusloa koos energiamärgise ja välisvõrkude ehitusprojektiga
  • Valmistame sinuga koos ette laenutaotluse kodupangast laenu saamiseks ning oleme toeks sinu õiguste eest seismisel nii laenulepingu kui ka notariaalsete lepingute puhul
  • Aitame valida sulle sobiliku ning usaldusväärse ehitusfirma, kellega ehitusleping sõlmida
  • Planeerimine ja organiseerimine sisekujunduse sinu maitsele ja soovidele vastavalt
  • Organiseerime kasutusloa saamise sinu majale
  • Aitame sul vanast majast või korterist välja kolida või ajutiselt sinu vara ladustada
  • Korraldame sinu vana maja või korteri müügi

Miks valida just Võtmed kätte elementmaja Harmony Home’i kaudu?

Kindlasti on oluliseks argumendiks soodne hind ja madalad kommunaalkulud, kuid vähem tähtis ei ole ka meie majade valmimise kiirus. Elementmaja projekt kestab keskmiselt neli kuud, mis lõpeb Võtmed Kätte lahendusega ja sina võid kogu maja ehituse ajal oma tavapärast elu jätkata. 

Selleks, et sinu aega säästa kaasame sind vaid otsustesse, mis määravad maja, selle sisemuse ja seda ümbritseva ala välimuse. 

Kuna omame aastatepikkust kogemust ehitusprojektide juhtimisel ja korraldamisel, siis võtame meeleldi kogu stressirohke osa ja vastutuse enda kanda, et sina saaksid tegeleda sellega, millega soovid. Nii ei pea sa muretsema kas ehitusprojekt saab heakskiidu, kas ehitusfirma, mille valisid, tegelikult ka kvaliteetset tööd teeb, kas ajagraafikust peetakse kinni või millised materjalid karmil talveperioodil maja soojas hoiavad jpm. 

august 25, 2022

Harmony Home valikus on nüüd ka L-kujulise aluspõhjaga majamudel

by NoobiDoobiDoo august 16, 2022

Oleme lisaks oma klassikalisele H-kujulisele majamudeli kõrvale loonud ka L-kujulise aluspõhjaga majamudelid lamekatusega ja öko kodude valikusse. Antud L-kujuline hoone mudel sai loodud esmalt Viimsi vallas, Haabneeme alevikus, Kähriku tänaval olevatele elamu kruntidele detailplaneeringu jaoks, kuid klientide soovil oleme selle ka muudel projektidel valikusse lisanud

L-kujulise maja eelised

L-kujuline maja sisehoovi poolne külg on suures osas klaas mis annab selge ja hea vaate siseõue, sulatades ühtseks terrassiala ja siseruumi. Terrassiala kohale on lisatud varikatus, mis takistab suvise teravama päikese tungimist majja, kuid laseb kevad-sügise madalamalt käiva päikesevalguse sisse.

Hoone L-kujuline planeering annab privaatsema siseõue tunde. Hoone välisküljed on kavandatud kinnisematena, et tubadele avaliku pilgu eest privaatsust juurde anda. Seetõttu on näiteks hoone välis külgedel vähem aknaid ja kinnisem fasaad kui hoone siseõue poolsel alal.

Kähriku tänava detailplaneeringu puhul onn hooned paigutatud nõnda, et kasutada ära maksimaalselt pärastlõunast kuni õhtuni olevat päikesevalgust, kuid samal ajal varjates õueala külmemate põhja- ja kirdetuulte eest.

Siseruumide paigutus

L-kujulise maja siseruumide paigutus on jagatud funktsionaalselt 2 tsooni:

  • Pikemasse L-i tiiba on eraldatud privaatsem piirkond, kus asuvad magamistoad, peamagamistoa vannituba ja garderoob
  • Lühemasse L-i tiiba on peamiselt ühiselt kasutatavad pinnad nagu elutuba, kabinet, köök-söögituba.

Hoone liigenduses ehk mõlema tiiva vahel on hoone sisselõige, kus sauna ja spaakompleksi kõrvale on siseõue lisatud jaapani aed, mis loob rahuliku ja zen-atmosfääriga saunakompleksi.
Tänu sellisele kujundusele ühendab hoone sisselõige ülejäänud maja elutoaga andes elutoale valgusküllasust juurde.

Peaukse ja esiku ees on veel üks majal teine sisselõige, mis koos eenduva varikatusega tekitab esindusliku paraadukse esise tunde.

august 16, 2022

Feng shui – ülehinnatud luksus või oluline aspekt igas kodus?

by NoobiDoobiDoo juuni 22, 2022

Kindlasti oled tähele pannud, et tunned ennast mõnes kohas, olgu see siis õues või toas, kodus või külas, paremini kui mujal. Tihtipeale unustame aga tänapäeva kiire elutempo tõttu korraks aja maha võtta ning tõeliselt süveneda põhjustesse, miks just konkreetsed kohad või olukorrad meid ennast paremini tundma panevad kui tavapäraselt. Unustame panna aja hetkeks pausile ja otsida neid asju, mis just selle koha ja momendi eriliseks muudavad…

Põhjuseid sellise tunnetuse taga on mitmeid, kuid üks peamine viis erilise ja rahulolust pakatava tunde loomiseks ja esile kutsumiseks on feng shui. Feng shui on iseenesest tuhandeid aastaid vana ruumikorralduse meetod, mis lähtub põhimõttest, et kõik on ühtne – st. et Inimene ja loodus on omavahelises harmoonias. 

Feng shui ehk harmoonia loomine

Harmoonia võti on tasakaalu leidmine ja hoidmine universumi, maa ja inimese vahel. Seetõttu kasutatakse feng shuid mitte ainult ruumide interjööri planeerimisel aga ka ehitiste, külade ja koguni linnade paigutuse planeerimisel.  

Feng shuis endas ei ole tegelikult midagi müstilist. Nimelt oleme küll paljuski tänapäeva tehnoloogiast tulvil maailmas loodusest eemaldunud, aga loodusseadused kehtivad meile kõigile isellele vaatamata. Loodus mõjutab meid kõiki ning seetõttu on igati mõistlik ja kasulik loodusseadusi tundma õppida ning nendega kohanduda, et elada harmoonilist elu.

Kokkuvõttes otsime kõik ju enda ellu harmooniat ja rahu ning üks olulisemaid kohti, kus seda saavutada püüame on loomulikult meie enda kodu.

Harmoonia ja tasakaalu loomine kodus

Kodus harmoonia loomine on üks eriti oluline aspekt, mille unustame tihti ära, sest oleme liiga hõivatud oma igapäevase ja tavapärase elu elamisega, mõtlemata selllele, kuidas väikesed muutused võiksid meie heaolu hoopis kõrgemale tasemele viia. 

Varasemalt on loodusseadused ja feng shui kodu loomisel ja sisustamisel väga olulisel kohal olnud. isegi Eestis. Näiteks on ju talude asukoha valimisel ja ehitiste planeerimisel olnud väga oluliseks asjaoluks vältida veesoonte või magnetväljade sattumist inimeste ja loomade eluruumide alla. Kõik selleks, et kodud oleksid loodusega harmoonias, viljakad ja edust ning õnnest tulvil.

Kahjuks on selline lähenemine  aja jooksul unustuse hõlma vajunud ning elukoha ja ruumide planeerimine on muutunud pigem trendipõhiseks, mitte esmatähtsaks tegevuseks. 

Samal ajal on meie tänapäevane ühiskond on kiire, mürarikas ja stressirohke ning koormav meie vaimsele ja füüsilisele tervisele, põhjustades pingeid, stressi ja erinevaid haigusi. 

Seda enam vajame tegelikkuses pelgupaika kuhu ümbritseva eest pageda. Pelgupaika mis on loodusega tasakaalus, kus ennast välja lülitada ja ennast uuesti energiat täis laadida. 

Õnneks on inimesed hakanud aja jooksul aina rohkem hindama vaikust, rahu ja harmooniat oma kodus ja keskkonnas ning saanud aru, et looduslähedane elustiil aitab hoida tervist, vähendada stressi ning pikendada eluiga. Seetõttu on feng shui ka saanud uue hingamise ning tõusnud uuesti kodu planeerimisel ja sisustamisel tähtsale kohale.

Mida ruumide planeerimisel silmas pidada?

Mõned lihtsad kõigile teadaolevad feng shui nipid on veesoonte ja magnetväljade vältimine eluruumide all, kuid on ka palju vähemlevinud teadmisi, mis aitavad kodu või ruumide planeerimisele kaasa. 

Nimelt on päevale hea stardipaugu andmiseks oluline, et köök oleks ehitatud vaatega itta, nii et hommikupäike saab sind tervitada ning hommikupooliku positiivse energiaga täita.

Kuna Eesti ei ole tuntud just kõige päikeselisemate ilmade poolest, siis on äärmiselt oluline, et eluruumid oleksid suunaga lõunasse, et maksimaalne kogus päikesevalgust ja -energiat päeva jooksul sinu kodu täidaks. Soe soovitus on planeerida magamistuba vaatega lääne poole, sest õhtusel päikesel ja valgusel on pigem rahustav toime, mis aitab inimestel kiiremini uinuda. 

Lisaks kodu ehitise enda paigutuse planeerimisele on oluline ka siseviimistlus ja mööbli paigutus tubades. Voodit ei tasu kunagi paigutada peatsiga ukse poole ning soovitatav on vältida liigset asjade kogu(ne)mist esikusse, sest see loob igast kodust esmamulje ja aitab või takistab energia liikumist.  

Taimede lisamine koju aitab jällegi parandada sisekliimat ning loob ka sügavama rahu ja tasakaalu. 

Üks väärt nipp, mida tasub silmas pidada on teadmine, et kuhu läheb pilk sinna läheb ka energia. Näiteks on ruumide sisekujunduse planeerimisel väga levinud viga ruumide peamiselt vaid alumise osa sisustamine. See tõmbab aga ruumi sisenejate pilgu automaatselt alla ning seeläbi langeb madalamale ka ruumis olev energiatase. Tasakaalu loomiseks on soovitatav seinu (ja miks mitte ka lagesid) kaunistada värvide, mustrite, viimistlustehnikate, piltide, lampide ja muude sisekujunduse elementide abil. 

Harmony Home ja feng shui

Harmony Home kodude loomisel on feng shui äärmiselt olulisel kohal. Nimelt on iga meie loodud kodu puhul võetud arvesse ümbritsevat loodust. Peame seda silmas nii kodu asukoha ja paigutuse valimisel, õueala/aia sisustamisel ja planeerimisel, kui ka ruumide interjööri esemete valikul ja paigutamisel.

Oleme feng shui loomisel võtnud appi feng shui eksperdi Siret Seedri, kes on abiks maja planeeringu ning sise- ja väliskujunduse loomisel ja isegi maja asukoha valimisel. 

Tema juhendamisel oleme lähtunud energia liikumise suunamisest – missugustele esemetele või elementidele tähelepanu (ja sellega koos energiat) juhtida ja millele mitte, kuhu ja kuidas mingeid mööbliesemeid paigutada tohib ja kuhu mitte. Läbi on mõeldud seegi, millises maja osas peaksid konkreetsed ruumid asuma.

Hea näide on maja peauks, mis on sihilikult muudetud võimalikult silmatorkavaks, et majale lähenedes see kohe näha oleks. Samal ajal on näiteks tehnoruumile pigem tagasihoidlik uks valitud, et sinna energiat ja tähelepanu mitte suunata. Magamistoas on suur tähelepanu läinud voodi asukoha valimisele ning voodit kaunistab kindlasti suur peats, et säiliks kontroll ja huvi kodus toimuva suhtes. 

Maja planeering on loodud ja jagatud kaheksaks erinevaks tsooniks, mille asukohad on paika pandud lähtudes nii kasutusmugavusest kui ka feng shuist.

Erinevad tsoonid on järgnevad:

  • Teadmiste tsoon
  • Abistajate, õpetajate ja reiside tsoon
  • Laste, loovuse ja tuleviku tsoon
  • Suhete tsoon
  • Maine tsoon
  • Raha tsoon
  • Perekonna ja sugupuu tsoon
  • Karjääri tsoon
Kaheksaks osaks jaotatud majaplaan

Leiame, et kodu peab olema koht, kus on ennast võimalik kõigest välisest välja lülitada ja uut energiat ammutada. Teades, et see, mis meeldib ühele inimesele ei pruugi teisele meeldida, oleme loonud mitmeid erinevaid valikuid nii maja tüübi kui ka interjööri jaoks. 

Kui sina olemasolevate valikute hulgast endale sobivat ei leia, siis aitame planeerida ja sisustada just sulle meelepärase feng shuist lähtuva kodumaja.

juuni 22, 2022
Laadi rohkem postitusi

Viimased postitused

  • Elementmaja ehitamise etapid
  • Mis on null tarbimisega majad?
  • Veel levinud vigu ise maja ehitamisel
  • Millised on kõige levinumad vead ise maja ehitamisel?
  • Mis on elementmaja ja moodulmaja erinevused?

Vali endale sobiv kodu

Lamekatusega kodu

Viilkatusega kodu

Economy kodu

Keila joa - lamekatus 06 - 07.11.2021

Võta meiega ühendust

Täida allolev kontaktivorm või helista meile numbril +372 5247 338

Muretu teekond harmoonilise koduni

  • Pääsukese tee 19, Püünsi küla Viimsi vald Harjumaa 74001
  • Tel: 5247 338
  • E-mail: info@harmoonilinekodu.ee
Facebook Instagram Pinterest

Oluline

  • Privaatsuspoliitika
  • Ehitusinfo

Liitu meie uudiskirjaga,

et saada osa sooduskampaaniatest, uutest pakkumistest, uudistest jne.
Lubame, et saadame sulle vaid asjakohast informatsiooni ning maksimaalselt korra kuus.

Täname, et liitusite meie uudiskirjaga.

Harmooniline Kodu
  • Kodud
        • Lamekatusega kodu

          Viilkatusega kodu

          Öko kodu

        • Lamekatusega kodu
        • Viilkatusega kodu
        • Öko kodu
  • Müügis
    • Pesapuu tee 27
    • Pesapuu tee 39
  • Ehitusinfo
  • Interjöör
    • Standard
    • Premium 1
    • Premium 2
  • Meist
  • Blogi
  • Kontakt